Taart voor Nijtap
Aanleg nieuwe bedrijvenpark officieel van start
Met flink wat confetti en ballonnen werd afgelopen maandag de start van de aanleg van het nieuwe bedrijvenpark Nijtap gevierd. Zo'n 90 genodigden werden in het restaurant van Intratuin toegesproken en aanschouwden tussen de regenbuien door de feestelijke starthandeling op het parkeerterrein van Intratuin, met op de achtergrond de contouren van de nieuwbouw van Karwei en Van der Meulen Tegels & Sanitair.

Van der Meulen sr. verrichtte samen met zijn vrouw een van de starthandelingen
Op het ca 40 hectare grote bedrijventerrein zijn inmiddels enkele kavels verkocht en met nog vier partijen zijn vergaande gesprekken. De vestiging van Karwei, die op de huidige locatie uit haar jasje is gegroeid, moet al snel kaar zijn. Van der Meulen hoopt eind dit jaar intrek te nemen in het nieuwe pand, waar volop ruimte is voor de verkoop van tegels, sanitair, sauna's en andere wellnessproducten. De gemeente verzorgt de aanleg van de wegen en de verdere inrichting van de openbare ruimte.

Wethouder Economische Zaken Ties Zweers gaf tijdens zijn toespraak aan dat het geweldig is dat er in deze tijd geïnvesteerd wordt in dit bedrijvenpark en dat het een impuls is voor de werkgelegenheid. Immers, deze tijd is niet alleen voor ondernemers een uitdaging, maar ook voor het gemeentebestuur. Daarnaast noemt hij het belang van de komst van een bedrijvenpark bij de noordelijke entree van Drachten.
Omrop Fryslan Radio deed live verslag vanuit Intratuin. De fragmenten zijn terug te beluisteren:
- Interview wethouder Economische Zaken gemeente Smallingerland, scroll naar 12.50 min
- Interview Andre Hofman van Van der Meulen, Tegels & Sanitair, scroll naar 39.20 min
- Interview met Erik Gorter, bedrijfsleider Intratuin, scroll naar 23.20 min
verslaggever Gerrit Hofstra interviewt wethouder Zweers

